Když nás múzy (ne)políbí

Absolventská výstava výtvarného oboru ZUŠ s názvem „Když nás múzy (ne)políbí“

Již tradičně v měsíci únoru vystavují své absolventské práce žáci výtvarného oboru. Letošní vernisáž se uskutečnila v pondělí 22. února v Galerii Základní umělecké školy. Své práce zde představilo 16 absolventů I. stupně základního studia ze tříd učitelek:

Lenky Blahové (Tereza Cahlová, Jolana Mandíková, Eliška Melicharová, Markéta Vokšická)

Svatavy Haluzové (Simona Balouchová, Alexandr Bigas, Matouš Cimala, David Hodulík, David Horňák, Eliška Janíková, Michal Kubiš, Dominik Mahdal, Lenka Šůstková, Sára Vajdíková)

a Markéty Trčkové (Edita Daňková, Silvie Paprskářová).

Výstava představuje jak povinné práce na společné téma - studijní kresby hlavice korintského sloupu podle sádrového modelu - tak také práce volitelné ze zadaných témat. Absolventi si sami své práce uvedli, vysvětlili, proč si volitelné téma vybrali a proč pracovali zvolenou výtvarnou technikou. Slavnostní, příjemnou atmosféru umocnil hudební zážitek, který připravila paní učitelka Hana Červenková a její žačka Jana Valečková.

Výstava je přístupná v aule školy v odpoledních hodinách a potrvá do poloviny měsíce března, srdečně zveme.

za VO Svatava Haluzová

vernisáž 22.2.2016 1vernisáž 22.2.2016 2vernisáž 22.2.2016 3vernisáž 22.2.2016 4