Miniseriál - rozhovory s úspěšnými žáky VIII

Kateřina Valášková - přijata na střední pedagogickou školu

Jiří Hrubý - učitel zpěvu

Kateřina Valášková

• Katko, byla jsi přijata na SPgŠ v Kroměříži. Jaký máš vztah k tomuto oboru?
Už jako malá jsem chtěla pracovat s dětmi a tak doufám, že tato škola mě dokáže na tuto práci dobře připravit.

• Vím, že jsi měla i trochu jiné plány. Můžeš nám je přiblížit?
Můj prvotní plán byl, abych se dostala na brněnskou hereckou konzervatoř. Když mi to nevyšlo, tak moje kroky začaly směřovat ke SPgŠ v Kroměříži.

• V čem se lišily přijímací zkoušky na konzervatoři a SPgŠ - po hudební stránce?
Zkoušky byly v podstatě stejné, jen na konzervatoři toho chtěli o něco víc a v trochu těžší formě.

• Jak tě připravila výuka na ZUŠ pro přijímací řízení? Co si odneseš z výuky?
ZUŠ mě připravila skvěle. Už jen proto, že na konzervatoři jsem se dobře umístila ve velké konkurenci a že na SPgŠ jsem se dostala, což taky nebylo jednoduché. Z výuky si určitě něco odnesu a myslím si, že pro moje budoucí studium mi něco užitečného určitě dala.

• A co plánuješ do budoucna?
Po střední škole bych chtěla zkusit JAMU nebo DAMU, a když mi to nevyjde, budu dál studovat pedagogiku.